Strony informacyjne

Strony informacyjne mają formę wizytówki, klient znajdzie tam najważniejsze informację dotyczące Twojej firmy. Strony, które projektujemy charakteryzują się prostą, przejrzystą formą. Jesteśmy zwolennikami minimalizmu informacji i przeciwnikami niepotrzebnego, nieelegnackiego przesytu. Prosta forma wizytówki nie oznacza, że nasza praca jest łatwiejsza, wymaga ona odpowiedniego wyczucia i doświadczenia.

Skonfigurowanie hostingu i domeny

Każda strona posiada domenę (adres www), która musi zostać połączona z hostingiem, na którym umieszczony jest szereg plików potrzebnych do poprawnego działania serwisu. Pomagamy w wybraniu jak najlepszej oferty firm hostingowych, w zależności od potrzeb klienta. Zajmujemy się np. poprawnym skonfigurowaniem serwera, założeniem baz danych, przeniesieniem domeny.

Dobranie kolorystyki

Dobranie palety kalorów dla strony jest bardzo ważną czynnością projektową. Dobieramy kolory strony, które żyją ze sobą w pełnej symbiozie. Zależnie od prowadzonej działalności kolory muszą być spójne ze zdjęciami i samym charakterem firmy. Nadzorem nad paletą sprawuje pełna gustu i wyczucia stylistka.

Dobranie ikonografii

W sztuce webdesignu przyjął się bardzo ciekawy trend, z którym chętnie sympatyzujemy, wykorzystywanie ikon. Dzisiejszy odbiorca poszukując idealnej dla niego firmy w internecie nie grzeszy cierpliwością, dlatego przekazanie jak największej ilości informacji w prostej formie jest priorytetem. Ikonografia pozwala klientowi szybciej znaleźć potrzebne informacje i dodaje więcej stylu samej stronie.

Dobranie typografii

Typografia jest bardzo ważną częścią każdego projektu. Czytelna, wyróżniająca się nieprzeciętnym krojem czcionka może przynieść tylko korzyści. klient chętniej będzie czytać informację o Twojej firmie. Typografię dobiera się również zgodnie z charakterem strony, font może być łagodny, agresywny, elegancki itd. Dla klientów, którym zależy na perfekcyjnym, unikalnym projekcie dobieramy płatną typografię.

Dobranie zdjęć

Zdjęcia są najważniejszą częścią w projekcie designu strony. Muszą mieć profesjonalną jakość, odpowiednią rozdzielczość i zostać poddane obróbce graficznej. Dobieramy zdjęcia ze względu na tamatykę strony i wybrane wcześniej kolory, aby wszystko było spójne i wyglądało idealnie jako całość. Wykorzystujemy jedynie płatne, dopuszczone do użytku komercyjnego zdjęcia najwybitniejszych fotografów.

Responsywny układ strony - RWD

Serfowanie w internecie na smartphonach i tabletach to teraz norma. Wszystkie strony, które projektujemy są dostosowane do każdej rozdzielczości i do każdego urządzenia. Wyszukiwarki internetowe przykładają teraz dużą wagę, aby strony były responsywne, co pozytywnie wpływa na wyniki w rankingu wyszukiwania.

Zapewnienie bezpieczeństwa

Każdą stronę należy zabezpieczyć przed nieporządanymi działaniami (spam, wykradanie danych osobowych, podrzucanie szkodliwego oprogramowania). Projektując stronę jesteśmy odpowiedzialni za zapewnienie jak najlepszej ochrony i bezpieczeństwa witrynie. Instalujemy i konfigurujemy specjalne oprogramowanie zabezpieczające, szyfrujemy hasła, tworzymy kopie zapasowe.

Copywriting pod SEO

Podczas tworzenia stron internetowych przykładamy dużą wagę do contentu. Chcemy, aby teksty na stronie zawierały wybrane słowa kluczowe, dzięki czemu strona zostanie ujęta w rankignu wyszukiwania danej specjalizacji. Copywriting to jedna z metod SEO, dzięki którym strona internetowa znajduje się wyżej w rankingu wyszukiwania (google, bing).

CMS - System Zarządzania Treścią

Strony informacyjne tworzymy z pomocą platformy Wordpress, jest to poteżne narzędzie projektowe, którym możemy dowolnie sterować i modyfikować jego funkcje. Naszym klientom udostępiamy konto redaktorskie, na którym mogą w bardzo prosty sposób edytować dane, dodawać aktualności, zdjęcia, produkty, rozszerzać ofertę itd. CMS jest bardzo intuicyjny i prosty w obsłudze.

Zainstalowanie i skonfigurowanie modułów

Wordpress daje możliwość korzystania z przygotowanych przez programistów na całym świecie skryptów, często bardzo profesjonalne rozwiązania są na wyciągnięcie ręki. Jesteśmy zaznajomieni z bardzo dużą gamą wtyczek, dzięki czemu szybko potrafimy znaleźć i zaimplementować potrzebne mechanizmy na stronie.

Unikalne rozwiązania i mechanizmy

Często zdarza się sytuacja, kiedy kilent potrzebuje unikalnego rozwiązania, ze względu na jego specjalizację. Wyjątkowe kalkulatory, formularze kontaktowe zawierające więcej opcji, galerie, zautomatyzowane wiadomości email itd. Jesteśmy w stanie zakodować praktycznie wszystko, a każde rozwiązanie konsultujemy z klientem.

Stały kontakt z klientem

Przed przystąpieniem do zrealiozowania projektu, spędzamy wystarczająco czasu z klientem, aby w pełni zrozumieć jego potrzeby, zaplanować i stworzyć razem z nim szkic, wizję całości. Na pierwszych spotkaniach omawiamy rozwiązania, które jesteśmy w satnie wrdożyć i koszty ich przygotowania. Wszystko jest jawne, na bieżąco prezentujemy postępy, aby klient mógł w czasie rzeczywistym reagować i przedstawiać nam swojej uwagi.